Južná Kórea časť.1

Ahojte,

týmto blogom začnem sériu venovanú práve krajine, odkiaľ pochádzajú naše náplasti, a to Južnej Kórei. Pre veľa ľudí z naších končín sveta nie je žiadnou novinkou, že Južná Kórea je mekkou všetkého revolučného spojeného s kozmetikou, telesnými úpravami a starostlivosťou o pleť. Schválne som napísal „ľudí“, pretože aj keď v Európe sa jedná hlavne o nežnejšie pohlavie - v Kórei a Japonsku sú to aj muži, ktorí minú nemalé peniaze na starostlivosť a úpravu svojho zovňajšku (viac o tejto téme si napíšeme v ďalších pokračovaniach blogu).

Prečo je to tak?

Kórejčania (a nie len oni, ale aj zvyšná časť ázijského kontinentu) vidia ideál krásy v hladkej a snehobielej pokožke. Okrem toho sú posadnutí aj ideálnym tvarom rôznych partií tváre a tela. Lámanie kostí na nohách kvôli predĺženiu celkovej výšky, zosekavanie čeľustnej sánky, zväčšovanie pŕs, plastika nosa/ viečok/ pier, to sú len niektoré z extrémnych premien, ktoré sú Kórejčania ochotní podstúpiť kvôli uspokojeniu svojich, ale aj spoločenských noriem.

5601566edd0895ca198b45b8-1536-1152

Kórejská societa je veľmi súťaživá a má vysoké nároky na ľudí. V Južnej Kórei žije polovica populácie v hlavnom meste Seoul, ktoré je 6. naľudnatejšie mesto na svete. Určite si viete predstaviť, že tu uvidíte viac ľudí, ako v bežnom hromadnom dopravnom prostriedku na Slovensku (ak nerátame autobusy 31 a 39 smerujúce v špičke na internáty v Mlynskej Doline, alebo opačne. Kto nezažil, ten nevie J ). Okrem toho sú neustále konfrontovaní ohľadne svojho výzoru. Pár z dôvodov pre úpravu vizáže je:

  • Dôležitá pracovná pozícia (Kórejčania musia zasielať so svojim životopisom aj svoju fotografiu)
  • Svadba
  • (Znovu)získanie sebadôvery
  • Návrhy na zmenu od kamarátov/kamarátok
  • Spoločenské trendy

A už sa stačí len rozhodnúť, ktorým smerom sa chcete vybrať:

  • Chcem vyzerať čo najprirodzenejšie?
  • Chcem vyzerať čo najunikátnejšie?
  • Chcem sa len trochu odlíšiť?


Premenných v rovnici je veľa a peňazí tak málo. Aj keď Kórejčania vedia vďaka bohatej histórii docieliť veľa 
úprav ľudovými receptami, na niektoré zákroky sú bez pomoci prikrátki. Tu prichádzajú na rád vymoženosti plastickej chirurgie a kozmetického priemyslu. Korejky a Kórejci neváhajú minúť nemalé peniaze práve na kvalitnú kozmetiku a plastické operácie. V Kórei sa nepozerajú na cenu, ale na výsledok. Južná Kórea sa preto radí už dlhé desaťročia medzi priekopníkov vo výrobe a vývoji kozmetických výrobkov. Medzi tieto produkty patria aj naše náplasti, ktoré sú unikátne zložením aj formou v akej sme ich na náš trh priniesli.  To, čo je pre Európanov prevratnou novinkou je pre Kórejcov už dávno zaužívanou súčasťou kozmetickej výbavy.

Na ďalší blog z tejto série sa môžete tešiť už čoskoro…

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie